Прості правила для тих, хто хоче стати донором

Якщо Ви вирішили стати донором, Вам необхідно навчитися берегти себе заради інших.

Здоровий спосіб життя донора передбачає правильне харчування, прийом вітамінів, відмову від надмірного вживання алкоголю, бажано – і куріння, дотримання інтервалів між дачами крові.

Важливо, щоб донорство не заподіяло шкоди ні донору, ні реципієнту. Якщо з певних причин лікар сьогодні не допускає Вас до дачі крові, необхідно прислухатися до його рекомендацій. Краще один раз утриматися від дачі крові, ніж потім бути вимушеним назавжди відмовитися від донорства.

Якщо Вас щось турбує, обов'язково порадьтеся з лікарем за місцем здавання крові.

При дотриманні простих правил донорство буде корисним для Вашого здоров'я і може на довгі роки стати стилем життя. Адже якщо Ви – донор, це означає, що Ви здорові.

Донором крові може стати кожен охочий здоровий українець:

  • віком 18-60 років
  • з масою тіла не менше 50 кг.

Перед здачею крові донори проходять обстеження та здають кров на аналіз.
За один забір зазвичай беруть 450мл + 40 мл крові – це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Осіб легших за 50 кг або зростом нижче 150 см у індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути:

  • ВІЛ-інфіковані особи,
  • люди, які хворіли або хворіють на сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, із гіпертонічною хворобою ІІ-ІІІ ст., ішемічною хворобою серця, атеросклерозом.
  • люди, які мають захворювання нирок, органів травлення, гострі запалювальні процеси.

Детальну інформацію щодо переліку протипоказань до донорства крові ви можете знайти в розділі: Протипоказання до донорства крові (абсолютні і тимчасові).

Регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, подагри та навіть ожиріння. Адже регулярна дача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.

Кров беруть лише у здорових людей, відтак, донорство — нагода перевірити власний стан здоров'я.