Міфи про донорство крові

 1. Під час здавання крові та її компонентів можна заразитися гепатитом В, С, ВІЛ та іншими хворобами.
  Заперечення. Здавання крові безпечно для донора – використовуються лише одноразові, стерильні системи для взяття крові, індивідуальні для кожного донора.
 2. Донорство – це боляче.
  Заперечення. Насправді здавання крові – це безболісна процедура. Відчувається лише укол голки.
 3. «У мене поширена група крові, моя кров не потрібна».
  Заперечення. Кров усіх груп – і поширених, і рідкісних, потрібна постійно.
 4. Донорство шкідливо, тому що регулярні кроводачі змушують організм виробляти кров в більшому обсязі, що, в кінцевому підсумку, шкідливо для здоров'я і викликає залежність від кроводач.
  Заперечення. Донорство не завдає шкоди організму здорової людини, а кроводачі не можуть викликати звикання. Кроводача в науково обґрунтованих дозах має деякий стимулюючий ефект, тому донори, в більшості своїй, активні і життєрадісні люди.
 5. Донорство шкідливо для мого біополя: прокол голкою порушує мою енергетичну цілісність.
  Заперечення. Ні. Пригадайте голкорефлексотерапію. Цей метод з'явився в стародавньому Китаї і в даний час широко використовується у всьому світі.
 6. Донорство протиприродне: адже, якщо людина порізала палець або розбила коліно, вона намагається швидко зупинити кровотечу. А донор добровільно втрачає кров – це не нормально.
  Заперечення. Баланс крові після здачі повністю відновлюється протягом місяця, але організм «запам’ятовує», що потрібно робити, і зуміє швидко зорієнтуватися на випадок непередбачуваної крововтрати.
 7. Донорство пов'язане з національною приналежністю: для людей певної національності краще всього підходить кров від донора тієї ж національності.
  Заперечення. У крові немає елементів, здатних розповісти про національність. Тому донорство глобальне.
 8. Донорство крові суперечить релігійним переконанням: представники церкви негативно ставляться до донорства.
Заперечення. Донорство крові – це акт милосердя і бажання допомогти врятувати життя іншої людини благословляється представниками таких релігій, як християнство, іудаїзм, мусульманство.